Kapen 430 kg marijuanë me vlerë 4 mln euro në Francë, 2 shqiptarë në pranga

0
138

Doganierët francezë kapën mbi 4 milionë euro kanabis në autostradën A6 drejt Villefranche-sur-Saône.

Mediat vendase raportojnë se droga, rreth 430 kg marijuanë ishte fshehur me bhë ngarkesë me shalqinj dhe pjepra të ardhur nga Spanja.

Kjo është kapja më e ma

dhe e doganierëve nga brigada Bourg-en-Bresse dhe u zbulua nga qentë e doganës.

Në këtë opeacion u arrestuan dy persona me origjinë spanjolle të cilët ishin të pranishëm në kamion. Të vendosur në paraburgim, ata do të gjykohen në gjykatën penale më 28 nëntor me katër personat nga Shqipëria që ndodheshin bashkë me ta në rimorkio.

Shkruaj nje koment