Kapen dy kultivues droge nga Tepelena, ata janë…..

0
164

Ndalohen dy kultivues kanabisi të shpallur në kërkim.

Ilirijan Josa 50 vjec dhe Kastriot Shehu 52 vjec, janë kapur një ditë më parë nga specialistët e Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë. Të dy personat janë banues në Tepelenë dhe shkalla e parë e gjyqësorit në Gjirokastër në prill të këtij viti, kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” ndaj tyre në mungesë për veprën penale të kultivimit të bimëve narkotike të kryer në bashkëpunim.

Përgjatë kësaj periudhe gjashtë mujore, dy personat e mësipërm, qëndronin në arrati dhe një ditë më parë janë pikasur nga patrulla e policisë në Tepelenë dhe më pas janë ndaluar. Ata u shoqëruan për në Komisariatin e Policisë dhe pasi i është komunikuar zyrtarisht masa e arrestit, u dërguan drejt dhomave të paraburgimit në Burgun e Bëncës.

Materialet në ngarkim të Shehut dhe Josës, i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here