Kapet gjirokastriti me marijuanë, aksion blic i Policisë së Gjirokastrës

0
122

Sapo janë kapur 45 kg marijuanë në Qafën e Muzinës në kufirin administrativ mes Gjirokastrës dhe Sarandës.

Operacini i ndërmarrë nga Drejtoria e Policisë së Gjirokastrës përmes Sektorit Kundër Lëndëve Narkotike në Drejtorinë Vendore të Policisë. Mjeti tip Mercedez Benz me targa AA885TT është kapur teksa transportonte 45 kg marijuanë.

Transportuesi Ermal Kacaj 30 vjec me pseudonimin Kule nga Gjirokastra është arrestuar menjëherë. Ngelet mister origjina e drogës.

Shkruaj nje koment