Kapriçot e motit ,disa bëjnë plazh ,disa ndezin ngrohëset

0
120

Tetori i çuditshëm ka sjellë një mot të paqëndrueshëm.Temperatura që luhaten nga dita në ditë dhe nga mëngjesi në mbrëmje.Gjatë ditës së djeshme temperaturat kanë arritur 32 gradë në disa qytete të Shqipërisë duke na rikthyer vetëm për pak momente në stinën e verës ndërsa ditën e sotme temperaturat janë ulur në 20 gradë . Në qytetin e Sarandës ,Ksamil apo Vlorë plazhet ka qenë të mbushura nga vendas apo turistë që nuk kanë nguruar të marrin për disa orë rreze dielli.Ndërsa në qytetin e Gjirokastrës temperaturat që kanë shënuar ulje i kanë bërë qytetarët të ndezin pajisjet ngrohëse .Gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes temperaturat janë më të ulëta por këto kaprico të motit gjysmën e ditës diell dhe gjysmën tjetër shi e erë nuk është gjë tjetër veçse sëmundje për njeriun .Gjatë stinës së vjeshtës rritet numri i njerëzve të prekur nga virozat dhe për këtë shkaku kryesor është ndryshimi kapriçoz i menjëhershëm i motit.

Shkruaj nje koment