Karathanos zmbrapset në Kakavije, dhjetëra grekë dynden në kufi, tensioni po rritet

0
134

Babis Karathanos, ekstremisti grek, i eshte ndaluar hyrja per ne territorin e Republikes se Shqiperise pak minuta me perpara.

Karathanos ka qene nen shoqerine e nje politikani grek momentin kur ka tentuar te kaloje ne territorin shqiptar i pajisur me pasaporte greke. Autoritetet e Kakavijes e kane pajisur me nje shkrese ku i behet me dije Karathanos qe nuk i lejohet hyrja per ne Shqiperi pasi rezulton te jete ne listen e personave qe njihen si problematike dhe qe nuk kane justifikuar qellimin e vertete te vizites.

Ne Kakavije nderkohe, po fillojne te dynden dhjetera shtetas greke per te qene prezente ne ceremonine e neserme perkujtimore me rastin e vrasjes se Konstantinos Katsifas.

Shkruaj nje koment