Kategoria e Parë starton më 3 shtator, zbulohet axhenda e ndeshjeve

0
194

Këtë të shtunë të 3 shtatorit do të ngrejë sparin edhe Kategoria e Parë, e cila këtë sezon pritet të jetë tepër e luftuar.

Pak ditë nga starti, është zbuluar edhe axhenda e ndeshjeve për këtë javë të parë.

Është vendosur që gjashtë ndehsje të luhen ditën e shtunë, ndërsa të dielën do të luhet vetëm sfida mes Dinamos dhe Orikut.

Ndeshjet e javës së parë:

3 shtator

Flamurtari – Luzi, Vlorë

Korabi – Apolonia, Peshkopi

Turbina – Besëlidhja, Cërrik

Besa – Tomori, Peqin

Lushnja – Burreli, Lushnjë

Tërbuni – Skënderbeu, Pukë

4 shtator

Dinamo – Oriku, Tiranë

Shkruaj nje koment