Kelcyre, ngacmoi seksualisht 14 vjeçaren arrestohet shoferi

0
232

Shoferi i linjes se transportit te nxenesve ndalohet nga Policia e Permetit pasi dyshohet per ngacmim seksual ndaj nje nxeneseje te mitur. Ngjarja ka ndodhur sot ku nxenesja K C. 14 vjecare nga fshati Katundisht eshte ankuar tek mesuesja e saj ne shkollen 9 vjecare “Kamber Bënja” ne Kelcyre. Perdite shoferi i furgonit qe transporton nxenesit nga fshati Katundisht Nikolin J. ngacmomte permes formave te ndryshme 14 vjecaren madje dhe fizikisht. Kjo situate ka qene e persitshme aq sa sot minorenia u ankua tek mesuesja kujdestare pasi kjo e fundit e pa duke qare. Menjehere minorenia eshte cuar ne Policine e Permetit ku ka dhene deshmi nen prezencen e psikologut. Vete nxenesja ka rrefyer momentet e sikletshme dhe ngacmimet seksuale qe i bente shoferi i furgonit. Pas kesaj eshte ndaluar shoferi i furgonit Nikolin J. cili po mbahet ne dhomat e paraburgimit ne Drejtorine Vendore te Policise Gjirokaster derisa Gjykata e Faktit te shprehet brenda 48 oreve me nje vendim.

Shkruaj nje koment