Këlcyrë/ Përmbyten kasollet e bagëtive

0
191

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme për banorët e Varibopit në Këlcyrë.

Si rezultat i shkarkuesit të ujit të rezervuarit të Varibopit në Njësinë Administrative Dishnicë ka patur përmbytje të disa kasolleve të bagëtive si dhe përmbytje të segmentit rrugor që lidh fshatin Varibop me rrugën nacionale.

Niveli i ujit në lumin Vjosa arrin në 2.1 m.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here