Kërcënoi Ramën, dënohet me 1 vit burg 62-vjeçari; gjykata nuk mori parasysh pendesën

0
110

Ivzi Hoxha, 62 vjeç, u dënua me një vit burgim pasi akuzohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama.

Gjykata e Tiranës gjeti fajtor 62-vjeçarin i cili është dënuar për veprën penale “kanosje për shkak të detyrës”. Gjyqtari i çështjes, Kujtim Vranici deklaroi se për shkak të gjykimit të shkurtuar, dënimi ndaj Hoxhës ulet me një të tretën dhe në përfundim, 62-vjeçari duhet të vuajë 8 muaj heqje lirie.

“Kërkoj mëshirë nga gjykata, ndihem i penduar”, deklaroi Hoxha para trupës gjykuese.

Shkruaj nje koment