Kërkoi pafajësinë, Apeli lë në burg ish-zv.ministren Rovena Voda

0
86

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi dënimin me 10 muaj burg për ish-zv.ministren e Brendshme Rovena Voda.

Voda u shpall fajtore për veprën penale të “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, akuzë për të cilën u dënua me 1 vit e 3 muaj burg.

Shkruaj nje koment