“Kherson eshte i yni”,Zelensky publikon videon e ukrainasve qe festojne rimarrjen ne kontroll te qytetit

0
131

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka shperndare nje video me momente emocionuese dhe festive nga qyteti i Kherson,pasi trupat ruse u terhoqen. “Khersoni eshte i yni. Sot eshte nje dite historike. Ne kthyem Kherson. Tani per tani,mbrojtesit tane jane ne periferi te qytetit. Por njesite speciale jane tashme ne qytet”. Kujtojme se Drejtoria kryesore e Inteligjences e Ministrise se Mbrojtjes te Ukraines deklaroi me heret se Forcat e Armatosura te Ukraines kishin hyre ne qytetin e Khersonit. Ukraina po rimerr kontrollin mbi qytetin.

Shkruaj nje koment