Kim takon drejtuesen e SHISH: Forcim bashkëpunimit për sigurinë kombëtare dhe inteligjencën

0
133

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim takoi ditën e sotme Vlora Hysenin, Drejtuese e Shërbimit Informativ Shtetëror, për ta uruar për emërimin e ri dhe për t’i uruar suksese në këtë rol të rëndësishëm.

Duke informuar mbi takimin, ambasada e SHBA informon se të dyja ranë dakord për rëndësinë e bashkëpunimit të fortë SHBA-Shqipëri për sigurinë kombëtare dhe inteligjencën.

Ambasadorja Kim shprehu gjithashtu mbështetjen për përpjekjet e reja për të siguruar që Shqipëria të jetë në gjendje të përballojë sfidat në mënyrë efektive

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here