Koronavirusi, ja kur do t’i hap kufijtë Greqia

epa08429418 A technician wears a protective mask as he walks in front of the Parthenon at the Acropolis archaeological site, in Athens, Greece, 18 May 2020. The archaeological sites in Greece open to visitors, following the easing of measures against the spread of the coronavirus disease. EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

Pas gati dy muaj izolim për shkak të koronavirusit, Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor.
Lajmi është konfirmuar nga kryeministri grek Kiryakos Mitsotakis gjatë një samiti të përbashkët me të tjera vende të Ballkanit.
Kryeministri grek tha se do të hapen kufijtë në fillim të qershorit për udhëtimet e bizneseve, punëtorëve sezonal dhe për të anëtaret e familjeve që banojnë në vende të tjera. Ai ka sqaruar që hapja e kufijve turistikë do të jetë në 15 qershor.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment