Kryedemokrati i Gjirokastrës, thirrje për protestën e 2 majit në Urën e Leklit

0
135

Kryetari i PD Gjirokaster Dasho Aliko, ka banoret e qytetit te Gjirokastres dhe zonave perreth, t’i bashkohen protestes se pasneserme qe do te zhvillohet ne Uren e Leklit ne kuader te protestave qe po ndermerr opozita e bashkuar ne te gjithe vendin.

Permes nje statusi ne FCB, zoti Aliko ka renditur arsyet se perse duhet te protestohet ndaj nje qeverie qe nuk i sherben aspak shqiptareve vecse interesave okulte te Rames dhe oligarkeve te tij duke sjelle mjerim.

Postimi i plote i zotit Dasho Aliko 

Te dashur anetare dhe simpatizante te Partise Demokratike!
Te dashur banore te Gjirokastres, Libohoves, Bashkise Dropull, Nepravishte, Bulo, Suhe, Labove, Stegopul e Selcke, Asim Zenel, Arshi Lengo, Krine e Saraqinisht, Valare e Lunxheri, Odrie, Lazeratas, Mashkullorite e banore te Kardhiqit, Cepos dhe Palokastres, Zenelaj e Koder, banore te Fushbardhes dhe e Zhulatit, Picarit e Shtepezit, Kolonjare e Golemas: 

Duke ju falenderuar per mbeshtetjen qe i keni dhene kauzes se opozites, ju ftoj ne daten 02 Maj 2019 ora 18.00 t’i bashkengjiteni protestes popullore tek Ura e Leklit ku do te bllokohet rruga kryesore per dy ore me qellim t’i kerkohet qeverise ne ikje, llogari per gjendjen qe ka katandisur Qarkun tone dhe gjithe Shqiperine.

Kauza jone eshte zgjedhje te lira me Qeveri Trazitore, ritje te pensioneve e pagave, ulje te cmimit te naftes dhe energjise, rritje te subvencioneve per bujqesine e blegtorine, spitale moderne e medikamente cilesore, arsim falas e cilesor. Vlersim per Universitetin qe mban emrin e te madhit Eqerm Cabej.

Shtimi i vendeve te punes, celja e ndermarjeve te reja dhe jo boshatisje te Gjirokastres. Jane keto mjaft arsye qe na detyrojne per te protestuar dhe kerkojme ikjen e Rames.

Ju ftoj te gjithe ju qe keni arsye te mos bashkoheni me kete realitet dhe qe kerkoni dicka me te mire per femijet tuaj, t’i bashkoheni protestes ne daten 2 Maj tek Ura e Leklit.
Ju Faleminderit !

Shkruaj nje koment