Kumbarxhie Mirelë, libohovitët i ke përballë më 30 qershor për të ndalur farsën zgjedhore, ec e na burgos

0
56

Demokratet e Libohoves, reagojne pas reagimit skandaloz te Mirela Kumbaros nje dite me pare.

Ish ministrja e kultures se turpit, pati kercenuar me burg ata libohovite qe do te bllokojne procesin zgjedhor farse dhe kete deklarate e ka bere ne prezence te dy apo tre hallexhinjve qe u ka ngelur sharra ne gozhde, per te qene pas ministres se turpit Kumbarxhie Mirele.

Reagimi eshte percjelle ne faqen e FCB te PD Libohove.

Sajmir Kumbaro, regjisori libohovit, “Qytetar Nderi” i Libohoves ka perjetesuar kujtesen ne nje film historik per qytetin tone.
Sekuencat me poshte tregojne pushtetaret qesharake qe u tregojne ligjin qytetareve per te drejtat e kafsheve, nderkohe qe vete ata burgosen edhe per nje fjale.
Dhe keshtu si atehere, sot deputetja e Libohoves Mirela Kumbaro, percolli nje mesazh kercenues per libohovitet qe po cenuam procesin fallco te zgjedhjeve fallco na pret burgu.
Ne Libohoven e martirizuar qe prej 1942, sot pas 77 vitesh rikthehet lufta e klasave dhe persekutimi vellavrases.
Po kujt ia tregon burgun zonja deputete?!
Libohoviteve qe kane bere histori?!
Atyre qe e priten dhe e percollen si vajze libohovite dhe kur e priten ne shtepite e tyre, edhe pse perfaqesonte Rilindjen vdekjeprurese e sajdisen me respekt?!
Jo zonja deputete, ju nuk ishit vetvetja sot!!!
Sot ju u i sherbyet antishqiptarit Rama, duke kercenuar bashkeqytetaret tuaj qe ju mbeshteten para 2 vitesh per hater te familjareve tuaj, sepse sa per premtimet ato i late rrugeve.
Sot ju te lemerisur nga braktisja qe libohovitet e ndershem e te vertete ju bene hapur fare, nuk premtuat, nuk u levduat por kercenuat edhe pse askush nuk ua prishi qetesine e shtirur, pasi libohoviti nuk i kundervihet libohovitit sipas kodit tone, por ju e shkelet dhe kete norme.
NE do te na kini PERBALLE, dhe ne LIBOHOVE nuk do te kete VOTIME sic doni ju dhe lakejte tuaj!
KOHA per ZGJEDHJE te verteta!!!

Shkruaj nje koment