I kuq salce mbi të verdhë flokësh

0
325

Nga Artan Fuga.

Mjaft gazetarë këto ditë më kanë kërkuar një opinion për ngjarjen skandaloze ku mbi flokët në të verdhë të ministres Lindita Nikolla, u hodh nga studentja salcë e kuqe.
I falenderoj shume dhe këtë herë u kërkoj të falur. Etika nuk ma lejon të shprehem. Eshtë ndërgjegja e asaj vajze që sigurisht i ka vajtur në majë të hundës që e di përgjigjen nëse bëri mirë a keq. Me njeriun dhe me prekjen e fizikut të tjetrit nuk merrem unë.

Por edhe pse ajo vajza hodhi salcë mbi flokë nuk jam unë këtu që t’i hedh gurin asaj.

Sa për mua, unë kam dy vjet që i hedh ligjit të mbrapshtë të arsimit të lartë tonelata salcë, kuintalë majonezë, qindra kilogramë djathë kaçkavall të grirë…

Kaq di unë.

Ajo që më bën të vjell dhe më sjell neveri janë ca profesoruca prej gjasme, që kanë marrë titullin jashtë cdo rregulli, ca servila të ndyrë, që tamam si berbera qajnë hallin e flokëve të zonjës ministre nëpër media.

Edhe vajza e ruan vet dinjitetin e vet, edhe zonja ministre e ruan vet dinjitetin e vet dhe nuk kanë nevojë për berbera që të bërtasin si shofera : Hajde për Korçëëë!

Neveri për ata të paaftë…

Shkruaj nje koment