Kurti shkon në Çeki, dorëzon aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

1
161

Kryeministri Albin Kurti ka dorëzuar sot aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian në presidencën çeke të Këshillit të BE-së.

Ai u prit në Pragë nga ministri për Çështje Evropiane të Çekisë, Mikuláš Bek.

Dokumenti u firmos nga Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca. Por rrugëtimi i Kosovës në BE mund të marrë shumë kohë.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here