Kush ishte Edison Sefa, viktima e aksidentit të djeshëm tek kthesa e Arbanës

0
70

Edison Sefa ishte një prej elektroautove më të mirë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Mësohet se Edisoni ishte djali i vetëm mes tre motrave në familjen Sefa. Përplasja ballore mes dy mjeteve ndodhi tek kthesa e Arbanës një natë më parë.

Paraprakisht mësohet se shkak i aksidentit është bërë lagështira në rrugë dhe shpejtësia tej normave të lejuara dhe mos respektimi i rregullave të qarkullimit rrugor.

Grupi hetimor sqaron se ka qenë biznesmeni gjirokastrit ai që i zuri rrugën 22 vjecarit momentin e përplasjes finale që solli vdekjen e të dyve.

Shkruaj nje koment