Kuvendi miraton ndryshimet kushtetuese me 106 vota pro

Shqipëria është vendi i dytë në botë që ndryshon Kushtetutën e vendit, në kohë pandemie, pas Rusisë së Vladimir Putinit.
Me 106 vota pro dhe 10 kundër, Kuvendi i ka dhënë miratimin ndryshimeve kushtetuese.
Synimi i tyre kryesor është që të heqin koalicionet parazgjedhore.
Po ashtu ndryshimet sanksionojnë hapjen e pjesshme të listave.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment