Lajmi fundit:Covid-19 prek dhe Mallakastrën, infektohet një mjeke!

Sipas informacioneve më të fundit nga DSHP-Fier një mjeke në Mallakastër rezultoi pozitive.Mjekja është 50 vjeçare, banon në fshatin Metoh të bashkisë Mallakastër. Infermierja punon në qëndrën shëndetësore të fshatit ku banon.Dy orë më parë është marrë përgjigja e analizave. Pas analizave të kryera ajo rezulton me COVID-19. Sipas të njëjtit burim informacioni, e infektuara ka patur takim me një kushërirën e saj 17 ditë më parë e cila kthehej nga një vend fqinj .Infermierja ndodhet në karantinim në banesë në gjëndje të stabilizuar ndësa mjekët kanë shtrirë vizitat në personat me të cilët ka patur kontakt infermierja.Në Mallakastër është raportimi i rastit të parë me COVID-19.Fshati Metoh ndodhet në vijën “kufitare” të Mallakastër-Berat.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment