Lapidar prej kartoni në Nepravishtë të Gjirokastrës

0
843

Dhuratë më të mirë për festën e clirimit dhe për respektin e të rënëve Rilindja nuk kish cfarë t’ju bënte tjeter banoreve te Nepravishtes.

Gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet  lokale të vitit të kaluar në kete fshat, deputeti i Patrisë Socialiste Arben Ahmeti ju premtoi vec të tjerash banorëve se në një kohë rekord Rilindja do të restauronte lapidarian e dëmtuar të dëshmorëve të luftës.

Po u desh të kalonte më shumë se një vit, që fjala e dhënë e deputetit socialist të bëhej relitet.

Restaurimi u bë. Po jo me pllaka mermeri, as me beton, por me karton… po, po me karton ! Emrat e deshmoreve jane shkruar me nje shkrim te keq dore.

Shikojeni ne foto.Është në natyrën e progresistëve kjo gjithandej; mer votën e tall trapin !

lapidari-1lapidari-2lapidari-3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here