Lazarati pa drita

0
329

Nga Klara Stefanidhi

Fshati Lazarat i cili ndodhet ne bashkine e Gjirokastres prej kohesh po perballet me probleme serioze. Gjate muajve te veres banoret jane ankuar per mungese te ujit. Dhe si te mos mjaftonte kjo,tani duhet te perballen dhe me nje tjeter problem, ate te mungeses se energjise elektrike. Banoret shprehen se dje pjesa me e madhe e fshatit nuk kane pasur energji elektrike qe prej ores 17:00 dhe akoma vazhdojne te jene dhe sot pa drita. Nuk eshte hera e pare qe Lazarati vuan per drita dhe uje por mesa duket kto probleme nuk kane per te marre akoma zgjidhje pasi Bashkise nuk i interesojne problematikat e ketij fshati,por mendojne vetem per fitimet qe presin te nxjerrin nga filmat dhe dokumentaret qe duan te realizojne ne kete fshat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here