Lefter Koka kerkon lirine

0
114

Ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme u zhvillua mbrojtja e personave të arrestuar për “inceneratorin e Elbasanit”, përfshirë ish-ministrin Lefter Koka dhe ish-sekretarin Alqi Bllako.

Si Koka edhe Bllako pretendojnë se nuk kanë kryer asnjë shkelje të ligjit.

Koka është shprehur se ai si ministër, sekretari i përgjithshëm dhe komisioni kanë zbatuar me përpikmëri ligjin.

Ai shton se nuk i ka borxh askujt ta paguaj me lirinë e tij. Sipas tij kjo është situatë nga ish-presidenti Meta dhe fallxhorja e tij, që sipas tij duke ndenjur mejhaneve thoshte do ta fus në burg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here