“Legjendë kreshnikësh”, Basha reagon pas ironisë së Ramës: Injoranca dhe krenaria shkojnë bashkë si shtati e hija

0
11

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në Twitter pas ironisë që bëri kryeministri Edi Rama për situatën në PD. Shefi i qeverisë e cilësoi situatën si legjendë Kreshnikësh dhe qesharake, ndërsa paralajmëroi gazetarët se shumë shpejt do të shikojnë estradë.

Basha ka zgjedhur t’i përgjigjet Ramës me një shprehje të At Gjergj Fishtës: Injoranca dhe krenaria shkojnë bashkë si shtati dhe hija.

Kujtojmë që ish-lideri Sali Berisha i ka vendosur afat Bashës që të lëshojë zyrën më 5 janar. Ndërsa kryedemokrati nuk e njeh vendimin për shkarkimin e tij.

Shkruaj nje koment