Lëkundet toka në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e pasdites në juglindje të vendit. Epiqendra mësohet se ka qenë në Korçë dhe ora e lëkundjes është shënuar 20.42.

Tërmeti është lokalizuar në një thellësi prej 2 km me intensitet 3.2 ballë.

Nga ky tërmet deri tani nuk raportohen për dëme në njerëz dhe material.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment