Lista e PD, Bejko garanton deputetin e dytë

0
2547

PD zyrtarizoi emrat për deputet në Qarkun e Gjirokastrës.

Lista është përzgjedhur në mënyrë perfekte dhe mjaft përfaqësuese duke inkuadruar figura të vyera intelektuale.

Tritan Shehu koordinatori i PD prej 2 vitesh në këtë qark, do të kryesojë listën e deputetëve, pasuar nga Roland Bejko, pedagog dhe kreu I PD Gjirokastër.

I treti në listë vjen një emër jo pak i njohur, Kosta Barka i cili ka përgjegjësinë për të siguruar vota nga minoriteti grek.

Ndërsa i katërti renditet Besnik Aliaj, një tjetër emër i njohur i arkitekturës shqiptare me origjinë gjirokastrite.

Qershia mbi tortë e kësaj liste, ka qenë prezenca e zotit Roland Bejko kreut actual të PD I cili ka dhe barrën më të madhe, të rikthejë mandatin e humbur të deputetit në 2013 cka me pedagogun e Universitetit të Tiranës, sigurohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here