Lu-që mbron Prengen, Rroshin dhe Ben Ndokën…

0
351

Nga Skerdjan Dhuli

Sot, ne nje akt te paprecedent ne historine e nje shteti, nje ambasador i huaj eshte bere pjese e nje perplasje politike dhe sulmi frontal ndaj jo dokujtdo po bash Prokurorit te Pergjithshem te Republikes. Nese per nje moment lexon akuzat e bera nga LU kundrejt Prokurorit, veren se ato nuk kane asnej dallim nga Rilindja, e ca me pak nga Soros si pjese e kesaj te keqe te madhe qe ka mberthyer Shqiperine. Personalisht, si jurist, si qytetar i Republikes se Shqiperise, po edhe si nje njeri qe mendon ta kaloje ne Shqiperi pjesen tjeter te jetes, kete e shoh si nje veprim tmerresisht te rrezikshem qe cenon sovranitetin e nje Republike Parlamentare. Dhe per ata e mendojne se Lu foli ne emer te SHBA, duhet te dine se gabojne rende. Lu foli vetem ne emer te Rames dhe SOROS. E per kete Presidenti i Republikes sot duhet patjeter te njoftoje DASH per kete veprim te Ambasadorit te SHBA ne Shqiperi, i cili eshte kthyer ne marionete te rendomte te Soros dhe Qeverise shqiptare. Eshte absolutisht e pakuptueshme se pse direkt pas akuzave adresuar Kryeprokurorit Llalla, Donald Lu shkoi ne zyren e Rames dhe Tahirit. Marionetat e Soros ne Shqiperi jane kthyer ne nje cenim per stabilitetin Kushtetues, e per kete, dikush duhet te reagoje. Dikush sot duhet ti dale zot Shqiperise. A e ka kryer Prokurori i Pergjithshem detyren e tij Kushtetuese ne lartesine e duhur, kjo eshte nje kompetence e Kuvendit te Shqiperise. Dhe cdo sulm politik qe sot i adresohet Prokurorise eshte as me pak e as me shume se nje perdorim qe Rama po i ben Doland Lu-se si nejvegel e Soros. Mjafton te mendosh se Lu po mbron nje parti qe ka ne grupin parlamentar vrases si Armando Prenga, trafikant si Elvis Roshi apo Arben Ndoka etj, per te kuptuar sesa i interesuar eshte ambasadori i Soros per drejtesine… Sot une jam me Prokuorin e Pergjithshem Sot une jam me Sovranitetin e Republikes Sot une jam kunder mafjes Soros

Shkruaj nje koment