Luan Baçi: Bashkia Fier diferencon qytetaret kur shperndan ndihma

Ne nje prononcim per portalin Jugunews.net, ish deputeti dhe kryetari aktual i PD Fier ka kritikuar ashper menyren se si bashkia ka shperndare ndihmat ushqimore per per qytetare ne nevoje. Sipas tij jane bere diferencime politike ndaj tyre. Ndersa i quajti ndihmat te pakta dhe te pamjaftueshme per tu ardhur ne ndihme atyre qe kane nevoje sepse me teper se te ndihmat pushtetareve lokale u intereson spektakli..

Z. baci u beri thirrje qyetareve te vazhdojne te respektojne rregullat e izolimit te percaktuara nga Organizata Boterore e Shendetesise per te qene sa me shume te mbrojtur nga koronavirusi.

Ndiqeni intervisten e polte te z. Luan Baci dhene gazetarit tone.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment