Luftëtari mposht Kamzën me ndihmën e Gjonikajt, katapultohet në vend të 4-t

0
48

Luftëtari ka fituar sot me rezultatin e ngushtë 1-0 në fushën e vet ku ka mundur Kamzën dhe tani e shikon veten në vend të katërt pasi ka parakaluar disa rivalë.

Trajneri Lika nuk kishte sot sulmuesin Vasil Shkurtaj. Ndeshja u vendos nga një gol i Rapos në minutën e 69-të, por me ndihmën e portierit Gjonikaj, të cilit i shpëtoi topi nga duart. Kamza është mposhtur sot duke pranuar se përpara kishte një ekip që pretendimet i ka serioze për të qenë pjesë e Europa League këtë sezon.

Shkruaj nje koment