Luiza Gega shkëlqen në Europianin e Atletikës/ “Kthehem në Shqipëri me medalje ari”

0
64

Atletja shqiptare, Luiza Gega, është shpallur kampione e Europës. Gega fitoi garën e 3 000 metrave me pengesa në Europianin e Atletikës “Mynih 2022”.

“E kam dashur këtë fitore që ditën e parë. Kam punuar shumë për të arritur këtu”, tha ajo për mediat italiane.

Jam e vetmja që përfaqësoj Shqipërinë këtu dhe do të kthehem në shtëpi me medaljen e artë

Shkruaj nje koment