Lutuni për Shqipërinë, solidarizohet klubi i futbollit spanjoll

0
49

Jo vetëm futbollistët dhe ekipet shqiptare janë solidarizuar me pasojat tragjike që la pas tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

Edhe klubi i Malagës në Spanjë, ku aktivizohen edhe dy futbollistët të Kombëtares shqiptare, Keidi Bare e Armando Sadiku, është solidarizuar me Shqipërinë.

Përpara se lojtarët spanjollë të zbrisnin në fushë për ndeshjen e kampionatit përballë Numancia në transfertë, të gjithë futbollistët e Malagës kishin shkruar në bluzat e tyre “Lutuni për Shqipërinë”. 

Shkruaj nje koment