Mandati i Gjinushit në Kushtetuese, PD: Akademia e Shkencave po vepron në paligjshmëri

0
130

Partia Demokratike i ka bërë thirrje Gjykatës Kushtetuese që të marrë në shqyrtim kërkesën për shpalljen e papajtueshëm me Kushtetutën të zgjedhjes dhe mandatit të Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së shkencave.

Deputetja e kësaj force politike, Ina Zhupa doli në një deklaratë për mediat ku u shpreh se Akademia e Shkencave është duke funksionuar në kundërshtim me Kushtetutën dhe paligjshmëri duke cënuar rëndësinë dhe integritetin që ajo ka për vendin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here