Mashtruesi elbasanas që i shiti makinën gruas nga Derviciani

0
141

Automjetin që ka pasur në përdorim nga një kompani qeradhënëse, një 32 vjecar, i’a ka shitur një gruaje në fshatin Dervician.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë kur V.C 32 vjec banues në Elbasan, kishte ardhur në Gjirokastër disa ditë më parë për të kryer shitjen e automjetit që kishte në përdorim tip Mercedez-Benz nga një kompani qeradhënëse në kryeqytet. Elbasanasi ka gjetur momentin e duhur për të shitur mjetin tek e reja 28 vjecare nga fshati Dervician. Kjo e fundit pasi ka dhënë të hollat dhe nuk është pajisur me dëshmi pronësie, ka denoncuar në prokurori rastin në fjalë, ndërkohë që organi i akuzës po e ndjek mashtruesin 32 vjecar në gjendje të lirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here