Mbledhja e grupit nga Alibeaj/ Caktohen emrat e anëtarëve të Komisionit për Territorialen dhe Zgjedhoren

0
188

Enkelejd Alibeaj së bashku me deputetët e pranishëm në mbledhjen e sotme të grupit Parlamentar të PD-së kanë bërë publikë emrat e anëtarëve të Komisionit të Reformës Zgjedhore dhe Komisionit të Reformës Territoriale.

Sipas vendimit, Alibeaj do të jetë bashkëkryetar në Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe Dhurata Çupi në Komisionin e Reformës Territoriale.

KOMISIONI I POSACËM “PËR REALIZIMIN E REFORMËS ZGJEDHORE”

Bashkëkryetar:
1. Enkelejd Alibeaj

 Anëtarë PD:
2. Oerd Bylykbashi
3.Dashnor Sula
4. Grida Duma
5. Kreshnik Collaku
6. Lindita Metaliaj

Anëtarë Zëvendësues: Selaudin Jakupllari; Eralda Bano (Tase) dhe Ervin Salianji

KOMISIONI I POSACËM “PËR REFORMËN ADMINISTRATIVO-TERRITORIALE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”

Bashkëkryetar:
1.Dhurata Cupi

Anëtarë PD:

2.Saimir Korreshi
3.Zef Hila
4. Xhelal Mziu
5.Andia Ulliri
6. Orjola Pampuri

Anëtarë Zëvendësues: Merita Bakiu, Zheni Gjergji dhe Bledion Nallbati

KOMISIONI HETIMOR “PËR VERIFIKIMIN E MËNYRËS SË ZBATIMIT TË LIGJIN NR. 55/2015 “PËR INVESTIMET STRATEGJIKE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”

Kryetar:
1.Gazment Bardhi

Anëtarë PD:
2.Emilja Koliqi
3.Ferdinand Xhaferraj
4.Lefter Gështenja
5.Arbi Agalliu
6.Bledion Nallbati
7.Ilda Dhori

Anëtarë zëvendësues: Jorida Tabaku, Kastriot Piroli dhe Ramadan Likaj

Shkruaj nje koment