“Më jepni një snajper ta vras vetë”/ E moshuara e revoltuar me Edi Ramën: Duhet hequr me çdo kusht

0
115

Qindra qytetarë nga rrethet kanë ardhur në Tiranë në protestën kundër qeverisë. Një prej qytetarëve të revoltuar ka qenë edhe një e moshuar nga Elbasani.

Ajo ka thënë për mediat se nuk ka fjalë në fjalor që mund të thuash për Edi Ramën, duke theksuar se largimi i tij është triumf

E moshuara deklaron se Rama është gënjeshtar, njëri i pafytyrë që ka varfëruar shqiptarët, ndej thekson se duhet hequr me çdo kusht nga pushteti.

“Sa shumë arsye që ka mor djalë, po varfëri, po shtëpiat që janë prishur, po fermerët, po vjedhjet, po shitjet. Nuk po lënë gjë pa shitur. Ai është i pafytyrë dhe i paskrupullt. Ka thënë një grua këtu, që më jepni një snajper ta vras vetë.

Jam gati ta vras. Halla 20 – 30 vjet burg se nuk do arrij t’i bëj. Të heqësh Edi Ramën është triumf. Ai është i pashpirt, gënjeshtar, ai është mostër. Nuk ka fjalë në fjalor që mund të thuash për të. Është pak ti thuash i poshtër, i keq, hajdut, gënjeshtar. Ai duhet hequr me çdo kusht”, u shpreh e moshuara.

Shkruaj nje koment