Mediat portugeze jehon ekzekutimit të Nikulajt: Ruben Saraivan, mercenari që vrau biznesmenin shqiptar

0
90

Gazeta portugeze “Correio da Manhã” raporton për identifikimin e vrasësit të biznesmenit Ardian Nikukaj, i cili është një shtetas nga Portugalia i identifikuar nga Policia Shqiptare si Ruben Saraiva.

Mercenari portugez i kërkuar nga policia për vrasjen e biznesmenit në Shqipëri”- me këtë titull e hap artikullin kjo media

Një portugez është në kërkim nga policia shqiptare për vrasjen e një biznesmeni. Krimi ndodhi 1 javë më parë dhe tashmë autoritetet kanë lëshuar urdhër-arresti ndaj Ruben Saraivës, 4 britanikëve dhe një shqiptari që udhëtuan nga Britania e Madhe për të kryer ekzekutimin”, vijon raportimin gazeta “Correio da Manhã”.’

Shkruaj nje koment