Memaliaj/Aksidenti i furgonit të policisë që transportonte të burgosurit, policia arreston shoferin

0
176

Një ditë pas aksidentit të ndodhur në afërsi të fshatit Qesarat , në Memaliaj, kur furgoni i Forcave Operacionale në Drejtorinë e Burgjeve që transportonte dy të paraburgosur u përplas me një makinë, është arrestuar shoferi i furgonit.
Policia njofton se ka arrestuar në flagrancë shtetasin H. H., 56 vjeç, banues në Tiranë.
Ai ishte duke drejtuar mjetin tip “Hyunday”, në pronësi të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, me të cilën punonjësit e policisë së burgjeve kryenin transportimin e dy të paraburgosurve nga Tirana për në Sarandë.
Përplasja ka qenë e fortë dhe si pasojë mjeti i burgjeve përfundoi në një byrektore në anë të rrugës. Nga përplasja u plagos lehtë një efektiv policie.
Ndërkohë që janë referuar materialet në Prokurori për shtetasin S. Sh., 60 vjeç, banues në Memaliaj.

Shkruaj nje koment