Memaliaj/ Shpëtohet 60-vjeçari nga zjarrfikësit, ishte bllokuar në shtëpi

0
18

Nje 60 vjecar i semure mendor eshte shpetuar nga PMNZSH ne qytetin e Memaliajt pasi ishte vetizoluar ne banesen e tij ne lagjen nr 4. Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te mengjesit pas alarmit te dhene nga komshinjte Qirjako Sfeci 60 vjecar i cili jeton i vetem ne nje apartament ne katin e katert. Komshinjte ishin shqetesuar pasi 60 vjecari nuk kishte mundesi te hapte deren e jashtme dhe kesisoj kerkonte ndihme per te dale. Menjehere forcat e MNZSH ne Memaliaj kane shkuar ne vendngjarje dhe kane mundur te hyjne nga dritarja e tualetit duke e shpetuar ate.

Shkruaj nje koment