Memaliaj/Grabiten 100 milionë lek në banesën e ….

0
1552

Një vjedhje e një sasie të madhe parash është shënuar disa ditë më parë në qytetin e Memaliajt.

Edhe pse ngjarja ka ndodhur pardje burime zyrtare nga Policia e Tepelenës, kanë bërë me dije vetëm gjatë ditës së sotme se ngjarja  është shënuar në Memaliaj, në banesën e një 40-vjeçari me iniciale A.K. , ku “kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash”.

Autorë e vjedhjes kanë arritur të hyjnë në banesë përmes derës kryesore.

Ndërkaq, burime nga policia lokale bëjnë me dije se është vjedhur banesa e Anesti K gjatë orëve të mbrëmjes, konkretisht rreth orës 22:00.

Të njëjtat burime shtojnë se sasia e vjedhur e parave që është 55 milionë lekë të vjetra dhe 35 mijë euro, e përkthyer në lekë: rreth 100 milionë në total.

Aktualisht, asnjë person nuk është arrestuar lidhur me rastin.

Shkruaj nje koment