Milan kampion i Italisë, Giroud dhe Kessie fundosin Sassuolo-n

0
26

Milan ka fituar Serinë A 2021/22 dhe është shpallur kampion i Italisë për herën e 19-të në historinë e klubit. Kuqezinjtë, të cilëve u mjaftonte një pikë për të siguruar kampionatitn, kanë mposhtur 3-0 Sassuolo-n.

Protagonistët e ndeshjes kanë qenë Giroud, autor i një dygolëshi (17′ dhe 36′) dhe Kessie (36′), me të tre asistet që kanë ardhur nga Rafael Leao. Skuadra e Pioli-t ka menaxhuar avantazhin në pjesën e dytë dhe pas fërshëllimës së dyfishtë së arbitrit Doveri, ka nisur festa në Mapei Stadium.

Shkruaj nje koment