Minieditorial/ Prisni se nuk keni parë asgjë akoma…..

0
433

REKORD lexueshmerie publikimi i mbremshem i festes se LSI ne diten kur Gjirokastra gjendej nen tmerrin e permbytjeve. Plot 10.000 lexime deri ne keto momente qe po flasim, jane rregjistruar te artikullit ne faqen zyrtare jugunews.net. Cka tregon per nje oreks te papare te njerezve per t’i ofruar lajme te tilla qe ne mediat e kontrolluara nga Tavo-Rami jane potencialisht te ndaluara per t’i shfaqur. Njerezit po braktisin makinerine mediatike te blere nga Tavo dhe kazanin publik mediatik te rrembyer nga dyshja e te keqes Tavo-Rami dhe po mbajne vemendjen e perqendruar tek faqja jone.
Ne ju premtojme se do te keni gjithmone te tilla lajme madje edhe me skandaloze sesa rasti i djeshem, thjesht presim pasurimin e faqes sone me ndjekes te rinj dhe pastaj do te keni durimin dhe miresine, te mesoni dhe shikoni audio & video te patransmetuara ndonjehere qe kane ne epiqender binomin e te keqes qe ka mberthyer Gjirokastren. Do vije koha dhe momenti i duhur qe gjirokstritet, te njihen me shume te verteta te hidhura. Misioni yne eshte informimi i qytetareve gjirokastrite e me gjere ne menyre sa me objektive dhe racionale. Sigurisht nuk kemi ndermend te blihemi sepse pazarin e kemi me qytetaret, me njerezit e thjeshte te cilet tek ne shikojne driten e shpreses per nje te ardhme me te mire, pa binomin e te keqes dhe do t’ja arrijme !
Ju faleminderit per besimin Tuaj !

Shkruaj nje koment