Mitsotakis nuk e ftoi në darkë, Rama i jep “leksione” miqësie: Nuk u ndjeva i fyer

0
160

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç paralajmëroi në Facebook, ka zhvilluar një intervistë me një nga gaztarët e gazetës greke “Kathimerini”, lidhur me çështjen e burgosjes së kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri,

Për gazetën greke Rama ka komentuar “ftohjen” e marrëdhënieve mes tij dhe kryeministrit Kyriakos Mitsotakis i cili nuk e ftoi në darkën joformale të organizuar me liderët e Ballkanit Perëndimor dhe BE-së.

Rama ka thënë se nuk është ndjerë i fyer nga mungesa e ftesës dhe nuk e ka marrë personale, por ai theksoi se nuk do të vepronte si Mitsotakis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here