Moti i keq, 10 fshatra ne qarkun e Gjirokastres pa energji elektrike

0
12

Si pasoje e motit te keq dhjetra fshatra ne qarkun e Gjirokastres kane mbetur pa energji elektrike. Me problematike eshte situata ne Tepelene e Memaliaj.
Sipas te dhenave ka patur demtim te percjellesva e fidrave . Nderprerje te energjise elektrike ka ne zonen e Krahesit, Luftinje, Buz, fshat Memaliaj dhe Memaliaj , fidrat jane demtuar ne Qesarat dhe Kalivaç. Nderprerje ka patur dhe ne zonen e Cepos ne Gjirokaster. Ne terren ndodhen prej 24 oresh grupet e punes te cilet po monitorojne dhe nderhyjne ne kthimin e energjise elektrike .

Shkruaj nje koment