Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Moti i keq i orëve të fundit që ka përfshirë vendin ka sjellë pezullimin e lundrimit detar në Vlorë . Tragetet e linjës me Brindisin kanë anulluar lundrimin. Po ashtu është pezulluar lundrimi edhe për mjetet e peshkimit si edhe ato lundruese më të vogla . Forca e detit në gjirin e Vlorës është 5-6 ballë dhe 7 ballë në det të hapur.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment