Moti nuk premton ndryshime për nesër, vecse shtrëngata shiu dhe erë e fortë

0
139

Që prej ditës së djeshme rreshjet e shiut kanë përfshirë jugun e vendit dhe Qarkun e Gjirokastrës ndërkohë që meteorologët paralajmërojnë se shirat do të jenë prezente edhe përgjatë ditës së nesërme.

Rreshjet e shiut do të jenë prezente fillimisht në jug dhe në juglindje të vendit, ku në disa zona do të shoqërohet edhe me shtrëngata, më pas do të zhvendosen drejt qendrës dhe veriut të vendit.

Temperaturat për ditën e nesërme në rajonin e Gjirokastrës do të jenë 12 gradë celcius dhe maksimalja 19 gradë celsius.

Era pritet të jetë e fortë në të gjithë territorin e qarkut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here