MSH: Mbi 2000 raste të reja me Covid-19

0
14

 

Ministria e Shëndetësisë bënë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2163 raste të reja dhe 3 humbje jete.

Në spitalet COVID po marrin trajtim 148 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar.

Në 24 orë janë shëruar 882 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 207,266 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht janë 20,409 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Statistika (15 Janar 2022)

Raste të reja ditore 2163
Të shëruar në 24 orë 882
Të shtruar në spitale 148
Humbje jete në 24 orë 3
Testime ditore 7023

Testime totale 1,571,585
Raste pozitive 230,940
Raste të shëruara 207,266
Raste Aktive 20,409
Humbje jete 3,265

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 9998
Durrës 1639
Fier 1517
Elbasan 1444
Shkodër 1226
Vlorë 1202
Gjirokastër 914
Berat 711
Lezhë 675
Korçë 632
Dibër 271
Kukës 180

Shkruaj nje koment