Murrizi: Ky ka qenë rregjimi monstër i diktaturës në Shqipëri

0
160

Nga Myslim Murrizi

Dom Mikel Koliqi denohet se ka patur radion fikur por tek kanali i Romes!!!!!!!!

Dhe 5-6 funderrina firmosin ne proçes verbal.

Pinjolle te tyre, te kesaj klase gjakatare jane ” hedhur” me porosi te sigurimit edhe tek Partia Demokratike.

E kane shfrytezuar partine demokratike kur kjo ka qene ne pushtet, dhe e kane braktisur PD sa here qe ajo ka qene ne opozite.

Eshte detyre e komisionit te DOSJEVE te ish sigurimit te nxjere para Shqiptareve palaçolleqet qe zagaret e pushtetit te diktatures kane bere me qytetaret Shqiptare.

Detyre e PD qe te pastroj vetem nga plehra te tille dhe pinjolle te tyre.

Ata kane partine e tyre qe eshte vazhdim i partise qe mbolli urrejtje, spiunllekun dhe vuajtjet deri ne pushkatim te shqiptareve.

Si kryetar i PD Lushnje dhe pas dates 9 shtator si deputet i kuvendit do te kerkoj me force te dale e verteta e piste ne shesh.

Kemi patur perfaqesues deri ne kuvend nga kjo pjelle ne emer te antikomunizmit.

Turp qe 27 vjet post komunizem te perfaqesoje xhelati apo pjelle e xhelateve VIKTIMEN.

Do te kerkoj nga kuvendi i ri por sidomos nga kryetari Basha qe ti kerkohet zyrtarisht komisionit te dosjeve verifikim per te gjithe deputetet e Partise Demokratike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here