Mustafaj: Ekipi i PD per zgjedhjet e 25 prillit, personalitete me vlera te medha, shprese per ndryshimin e Shqiperise!

0
54

Nga Andi Mustafaj

I gezuar te shoh personalitete me vlera shume te medha ne listen e Partise Demokratike.Ne qarkun Kukes, Flamur Hoxha dhe Isuf Çelaj jane burra fisnik te malesise. Biznesmen te suksesshem, dhe jo nga ata “biznesmena” trafikant qe promovon rilindja. Ne qarkun Gjirokaster Roland Bejko eshte nje pionier i nepunesve publik, i pari Shqiptare qe ka qen ne te famshmen Shkolle Kombetare te Administrates e cila i ka dhene frances 4 nga 6 presidentet e fundit te saj.Ne qarkun e Beratit, Tomor Alizoti eshte shembulli i dinjitetit. Pavaresisht cka regjimi komunist beri, ai nuk ka lejuar kurre urrejtjen te hyj ne shpirtin e tij.Ne qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi te cilin e kam njohur personalisht ne Ministrine e Drejtesise dhe i cili eshte shembulli me i mire qe njoh i meritokracise ne vendin tone dhe Flutura Açka nje intelektuale shkrimet e se ciles jane po aq te larta sa angazhimi per kauzat e medha shoqerore qe kane prekur vendin tone.Ne qarkun e Lezhes, @markmarku dhe @agrongjekmarkaj dy mendje te mprehta te ceshtjeve politike dhe shoqerore.Ne qarkun e Tiranes, Albana Vokshi te cilen kam pasur fatin te shoh teksa eshte angazhuar pa lodhje dhe pa kursim per te tjeret gjate gjithe ketyre viteve dhe Agron Shehaj te cilin nuk e njoh as nga afer dhe as nga larg por i cili ka fituar respektin e merituar nepermjet veprimeve te ndryshme qe ka bere qe kur eshte ber deputet.Pa harruar ketu Eduard Halimi per te cilin kam pasur nderin e madh te punoj dhe qe ka marre pergjegjesine e koordinimit te 12 qarqeve.Sigurisht ka dhe figura te tjera me vlere dhe nje postim ne facebook nuk mund te bej panoramen e plote dhe vlerave te tyre por per mua, personat e siperpermendur me ngjallin nje ndjenje te madhe pozitive dhe deshire per ti pare me pergjegjesi shteterore.I takon atyre tani te bindin qytetaret shqiptare jo vetem qe Edi Rama eshte nje fatkeqesi, sepse kete e din shumica derrmuese e vendit tone, por qe Partia Demokratike eshte ne gjendje te kthej vendin drejt rruges se zhvillimit.Pergjegjesia juaj eshte shume e madhe, po aq sa shpresa qe kemi tek ju. Suksese.

Shkruaj nje koment