Nё pranga 19- vjecari me origjinё nga Shqipёria,ka vrarё bashkёmoshatarin e tij nё Bolonjё

0
364

17 May

Autoritetet Italiane kanё arrestuar njё 19-vjecar shqiptar si të dyshuar për tentativën e vrasjes së një bashkëmoshatari të tij në një qytet në Bolonjë.

 Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur  nё  22 prilli ku pas një sherri banal pёr motive tё dobёta,i riu mori dy plagë thike, një në kofshё dhe njё nё barkё.

I riu I plagosur kaloi nёpёr rrugё duke kёrkuar ndihmё,dhe njё shitёs ambulantё lajmёroi ambulancёn pasi ky I fundit po humbte shumё gjak.

 Aktivitetet info-hetimore dhe deshmitё e dhёna edhe nëpërmjet përdorimit të sistemeve teknologjike, aktiviteti i kryer nën drejtimin e Prokurorisë Publike Rimini kanë bërë të mundur identifikimin, pavarësisht rezervave fillestare të palës së ofenduar që nuk pranoi të bashkëpunonte me hetuesit, autori i dyshuar i sulmit, i cili, siç u zbulua gjatë hetimeve, ishte larguar menjëherë nga Rimini ku punonte, duke u kthyer në zonën e Bolonjës për të humbur gjurmët.

Si provё ёshtё gjetur njё thikё me the 8 cm dhe 12 cm doreza,ku janё gjetur shenja gishtash dhe njolla gjaku.

Shkruaj nje koment