Ndёrron jetё ish-presidenti I Shqipёrisё Bujar Nishani ,reagon e prekur Beniada

0
439

Para pak çastesh u konfirmua se Bujar Nishani, ish-presidenti i Shqipërisë ka humbur jetën në Gjermani për shkak të pasojave post-covid dhe si pasojё e sёmundjeve kronike tё mёlcisё autoimune.

 Për ndarjen e parakohshme të tij nga jeta kanë reaguar politikanë shumtë deri më tani por e radhës që ka reaguar është Beniada, mbesa e ish-presidentit. Në një postim në InstaStory, Beniada ka ngushëlluar kushërirën e saj Fionën dhe shkruan:

Askush nuk vdes në tokë për sa kohë jeton në zemrën e atyre që mbeten. Fiona Nishani, zemra ime është me tuajёn,

Shkruaj nje koment